افزایش 100 درصدی هزینه های آلمان در واردات نفت

افزایش ۱۰۰ درصدی هزینه های آلمان در واردات نفت

به نقل از رویترز، داده های جدید BAFA در روز جمعه نشان داد که آلمان شاهد افزایش 11.1 درصدی حجم واردات نفت خام در ده ماهه اول سال گذشته بوده است. اما صورتحساب (هزینه) این حجم در مقایسه با سال قبل تقریباً دو برابر شد و به 55.98 میلیارد دلار رسید.

در طول سال 2022، آلمان به شدت به نفت خام روسیه متکی بود و 27.2 درصد از کل نفت خام خود را از روسیه وارد کرد. به طور کلی، آلمان در ده ماهه اول سال گذشته 73.6 میلیون تن نفت خام از همه منابع وارد کرده که در مقایسه با 66.2 میلیون تن در ماه های مشابه سال قبل افزایش یافته است. با این حال، قیمتی که برای آن نفت خام در سال 2022 پرداخت کرد، 117.7 درصد بیشتر بود. در واقع، میانگین قیمت پرداختی برای هر تن نسبت به دوره سال قبل 66.4 درصد افزایش یافته است.

آلمان همچنین نفت خام را از دریای بریتانیا و نروژ (23.5 درصد)، از کشورهای اوپک (16.8 درصد) و تا حدی از قزاقستان و ایالات متحده دریافت کرد.

مطالعه بیشتر: شماره-۱۲ / هفته چهارم دی / ۱۴۰۱

آلمان از اول ژانویه سال جاری واردات تمام نفت خام از روسیه از طریق خط لوله را متوقف کرد و به تعهد خود مبنی بر توقف خرید نفت خام روسیه عمل کرد؛ حتی اگر ممنوعیت اتحادیه اروپا برای واردات خط لوله اعمال نشود. آلمان اوایل این ماه خبر داد که منابع جایگزین را تضمین کرده است.

با این حال، چندی پیش شرکت تاتنفت روسیه مدعی شد که علیرغم ادعای آلمان، سفارشاتی از   نفت خام را از این کشور دریافت کرده است.

منبع : oilprice

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *