,

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت: بخش پایین دستی نفت امکاناتش را جهت تولید و اشتغال زایی تجهیز نماید!

بخش-پایین-دستی-نفت-امکاناتش-را-جهت-تولید-و-اشتغالزایی-تجهیز-نماید-

در این دیدار هیئت مدیره و هیئت رئیسه کمیسیون هیدروکربن و دبیرکل اتحادیه صادرکنندگان فراورده های نفت، گاز و پتروشیمی ایران با محمدی پور سرپرست امور بین الملل شرکت ملی نفت، و معاونین، حسینی جواد از ستاد کل نیروهای مسلح. رادافزون از وزارت نفت و سردار افخمی از نیروی زمینی برگزار شد.
در این جلسه هیئت رئیسه کمیسیون هیدروکربن با اشاره به آمادگی، امکانات و منابع حدود هشتاد واحد هیدروکربنی در تامین بنزین کشور با ارائه مشکلات در فرمول قیمت گذاری، تامین خوراک، افزایش دستمزد و حمل و نقل و… خواستار امتیاز و تخفیف با توجه به ضرر و زیان واحدهای هیدروکربنی شدند.
نماینده ستاد نیروهای مسلح در این نشست گفت: مینی ریفاینری ها باید تلاش کنند با ارزاوری و تقویت بازرگانی خود به بازارهای بین المللی ورود کنند.
حسینی جواد افزود: قرار نیست به بازار هیدروکربن افغانستان یارانه ای بدهیم و واحدها باید قیمت فروش خود را به این بازار دیکته کنند.
محمدی پور نیز ضمن تاکید رهبری به پرهیز از خام فروشی، خواستار ایجاد مخازن صادراتی در بنادر خاص شد که اجازه بلندینگ تنها در این مخازن صادراتی داده شود.
همچنین رادافزون معاون سابق وزارت نفت با تاکید براینکه باید حمایت ویژه از واحدهای پالایشگاهی کوچک شود گفت: باید یک گروه فنی در این خصوص ایجاد شود.
اسعدی دبیرکل اتحادیه نیز از ارایه یک نامه کارشناسانه مربوط به فعالیت و مشکلات واحدهای تولیدی هیدروکربن به شرکت ملی نفت خبر داد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی اوپکس

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *