کاربردهای تولید هیدروکربن سبک

کاربردهای تولید هیدروکربن سبک

پترو پالایش نیک یزد یکی از شرکت‌های پالایش نفت در ایران است که در زمینه تولید هیدروکربن سبک فعالیت دارد. هیدروکربن سبک، به‌عنوان یکی از محصولات پالایشگاه‌ها، در صنعت‌های مختلف به کار می‌رود. این محصول، به دلیل خواص فیزیکی و شیمیایی خود، در تولید رنگ، رزین، پلاستیسول، لاستیک، چسب و… کاربرد دارد.

علاوه بر کاربردهای صنعتی، هیدروکربن سبک به‌عنوان یک منبع سوخت نیز به کار می‌رود. باتوجه‌به خواص سوختی آن، هیدروکربن سبک به‌عنوان گزینه‌ای مناسب برای استفاده در خودرو‌های الکتریکی و همچنین به‌عنوان سوخت جایگزین برای سوخت‌های فسیلی در صورت تحقق فضای پذیرش آن، پذیرفته خواهد شد.

برخلاف هیدروکربن سنگین، هیدروکربن سبک دارای نقطه‌جوش پایین‌تر و وزن مخصوص کم‌تر است. این خصوصیات باعث شده است که هیدروکربن سبک به‌راحتی در فضا منعطف شود و بسته به نوع استفاده، به‌راحتی قابل‌حمل باشد.

در نگاه اجمالی، هیدروکربن سبک به علت خصوصیات فیزیکی و شیمیایی خود، در صنعت‌های مختلف به کار می‌رود و باتوجه‌به خصوصیات سوختی آن، قابل‌استفاده در صورت تحقق فضای پذیرش آن، به‌عنوان گزینه‌ای مناسب برای جایگزین‌کردن سوخت‌های فسیلی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *