اهمیت واحد محیط زیست
بی‏تردید، موضوع آلودگی محیط زیست یکی از مهمترین معضلاتی است که انسان معاصر را با چالش های جدی روبه‏رو کرده است. این مسأله از آن جهت دارای اهمیت است، که علائم تهدید کننده حیات، آشکار شده و نسل حاضر و آینده را به دلیل آلودگی های گستردۀ زیست محیطی، با تهدید مواجه ساخته است. از سوی دیگر، انسان بدون داشتن محیط زیستی امن و سالم، قادر نخواهد بود به زندگی طبیعی خود ادامه دهد. به همین جهت، حفظ و حمایت از محیط زیست و سالم نگه داشتن آن، به عنوان یکی از مهمترین نیازهای اساسی برای ادامه حیات، مورد توجه و عنایت همگان قرار گرفته است. حق انسان ها در داشتن محیط زیستی امن و سالم، به عنوان یک حق بشری در کنار سایر حقوق شناخته شده برای بشر، چند سالی است که مورد بحث و بررسی محافل علمی و طرفداران محیط زیست است. داشتن محیط زیست سالم، زمینه ساز توسعه و پیشرفت هرجامعه است. افزایش جمعیت و توسعۀ تمدن صنعتی، سلامت محیط نسل¬هاي کنونی و آینده را در معرض تهدید قرارداده است. یکی از راه هاي مهم حفاظت از محیط زیست و ارتقاء سلامت آن، افزایش سطح آگاهی جامعه است.
شركت پتروپالایش نیک یزد متعهد است که با رعايت موازين محيط زيست و تکیه بر اصل توسعۀ پایدار، از بین بردن تعارضات توسعه و محيط زيست و احترام به حقوق نسل های آینده، منابع تولید آلودگی را در تمام فرآیندهای خود شناسایی و کنترل کند و از خسارت های احتمالی وارده به محیط جلوگیری نماید، به همين دليل توجه به مسایل محيط زيستي جزء لاينفك و جدايي ناپذير فرايند توسعه این شرکت مي باشد.
نظارت و كنترل آلاينده هاي گازي به محيط، كاهش ضايعات، عدم استفاده از تركيبات مضر برای محیط زیست ، توسعه فضاي سبز بخشي از اولويت هاي محيط زيستي هستند كه شركت پترو پالایش یزد خود را متعهد به انجام آن مي داند.

برو بالا